Доц.д.н.Владислав Лазаров бе преизбран за член на борда на CECOP 

29/05/2025

Доц.д.н.Владислав Лазаров бе преизбран за член на борда на CECOP  Председателят на НС на ТПК доц. д. н. Владислав Лазаров бе преизбран за член на Борда на директорите на Европейската конфедерация на производствените кооперации и кооперациите за услуги – CECOP. CECOP представлява 27 организации от 16 държави-членки и дава глас на 1.3 милиона работници от 43 000 предприятия в Европа. Мисията на CECOP е да изгражда устойчива среда за кооперациите, да подпомага своите членове и да защитава техните интереси на европейско ниво.  

На 28.05.2025 г. в Краков, Полша се проведе Конгрес, част от който бяха и изборите за  ново ръководство на на CECOP. НС на ТПК подкрепи кандидатурата за следващ мандат на досегашния президент Джузепе Гуерини, чиито опит, експертиза и ангажираност допринасят за развитието и популяризирането на кооперативната идея. Гуерини бе единодушно избран за още един мандат на президентския пост. 

НС на ТПК поздравява президента и всички новоизбрани членове с пожелание за ползотворно сътрудничество в мисията на СЕСОР да отстоява интересите на кооперациите в Европа.
Доц.д.н.Владислав Лазаров бе преизбран за член на борда на CECOP  285
Доц.д.н.Владислав Лазаров бе преизбран за член на борда на CECOP  286

Назад